close
تبلیغات در اینترنت
مشاوره قبل از ازدواج


فیلمبرداری و عکاسی

http://hamidstudio.rozblog.com/
اینـتر وب اینـتر وب
تبلیغات
تبلیغ در فان تبلیغ در فان
آخرین ارسال های انجمن
چگونه يک فرد مناسب برای ازدواج پيدا کنيم؟

چگونه يک فرد مناسب برای ازدواج پيدا کنيم؟

چگونه يک فرد مناسب برای ازدواج پيدا کنيم؟
اگر می‌خواهيد که در عشقتان احساس خوشبختی کنيد مطمئناً بايد کسی را انتخاب کنيد که با شما و آينده تان سازگار باشد...

 

چگونه يک فرد مناسب پيدا کنيم؟

اگر می‌خواهيد که در عشقتان احساس خوشبختی کنيد مطمئناً بايد کسی را انتخاب کنيد که با شما و آينده‌تان سازگار باشد. همه‌ی ما فکر می کنيم که می دانيم چه چيزی برايمان بهتر است با اين حال معمولاً به سمت کسانی متمايل می‌شويم که نمی توانند عشق حقيقی را در ما بيدار کنند.
 
خود را وادار می‌کنيم تا از بعضی صفات اخلاقی يا فيزيکی متحير شويم. برای پیدا کردن فرد مناسب انتظار می‌کشيم ولی در نهايت نا اُميد می‌شويم.
به همين دليل هوش عاطفی دستوراتی می دهد تا هر کدام از ما نسبت به آن چه برايش بهتر است، با دورانديشی بيشتری عمل کند.
در نتيجه تمايل ما بيشتر نسبت به کسانی خواهد بود که توانايی خوشبختی ما را داشته باشند.
بله بر خلاف تمام چيزهايی که گفته شد استعداد خدادادی خاصی در وجود ما هست که وقتی عاشق می شويم شکوفا می‌شود. اگر احساس افسردگی خفيفی می‌کنيد يا اينکه به تازگی خود را از شرّ اين احساس خلاص کرده‌ايد بهتر است بدانيد که اين يک علامت مثبت می‌باشد. چنين مرحله‌ای در زندگی نارضايتی و احساس بدبختی شما را بر می انگيزد و برای به هم ريختن همه چيز آماده تان می‌کند اما گذر از اين مرحله شما را برای دوست داشتن آماده می‌سازد.
 
نا اُميدی در اين مرحله تنشی ايجاد می‌کند که بايد تخليه شود. در همين زمان مشخص است که شما آماده شده و برای ديدن دنيا ديد تازه ای پيدا می‌کنيد.
 
حساس تر از ديگران هستيد و آماده عاشق شدن می‌باشيد و برای ورق زدن صفحه جديدی از زندگی حاضريد به فتح جهان برويد. همين انرژی روح عاشقانه را متعالی خواهد کرد. همين هوشياری شما را در نظر ديگران آزادتر و گيرا تر نشان خواهد داد.


تمام چيز هايی که برای يافتن فرد مناسب بايد بدانيد:

برای دوست داشتن قبل از هر چيز بايد نسبت به دوست داشتن و دوست داشته شدن احترام قائل شد.


از خود بپرسيد آيا از ارزش های شخصی خود آگاهيد و آيا خودتان، خودتان را دوست داريد؟

بدانيد که تقويت اعتماد به نفستان در هر زمانی از زندگی ميسر است. معمولاً مايليم خود را با نظرات ديگران وفق دهيم.
ترجيح می دهيم بعضی از علايق خود را که فکر می کنيم جالب نيست با نظرات ديگری که فکر می کنيم بر خلاف منافع کسی نيست و قابل قبول و تأييد شده خواهد بود عوض کنيم. برای افزايش اعتماد به نفستان به قضاوت هايی که خودتان در مورد خودتان داريد توجه کنيد و از همين جا شروع کنيد در مورد چيزهايی که تصور می کنيد کمبودها و نقص های شما هستند کمی دلسوزانه تر رفتار کنيد.
اعتماد به نفس داشته باشيد. اعتماد به نفس پيدا کردن يعنی همان طوری که هستيم رفتار کنيم و جرأت داشته باشيم که خودمان باشيم. با اين روش جذاب تر خواهيم بود و توانايی هايمان از خواسته های ديگران جدا خواهد شد.

بنابراين طبيعت وجودی خودمان جذاب تراست.
 
 
ضعف های خود را دوست داشته باشيد همه ی ما ضعف‌هايی داريم!

بايد قادر باشيد که به آنها بخنديد و در مورد عيوب کوچک خود دلسوزانه عمل کنيد.حتی می‌توانيد از خِلال آن ها جذابيت هايی بيرون بکشيد. اگر نسبت به عيوب و کمبودهايتان آگاهی خوبی داشته باشيد بهتر می توانيد خود را قبول کنيد و به ديگران هم نشان بدهيد که شما بهتريد چون خودتان هستيد.
همين طور در نظر داشته باشيد عيوبی که در شما وجود دارد و شما را ناراحت می کند حتی ممکن است در وجود سايرين هم شما را عصبانی کند انگار در مقابل آينه ای ايستاده ايد. در ديگری ضعف‌هايی را شناسايی می کنيد که خودتان هم داريد ولی نمی توانيد آن ها را در وجود خودتان قبول کنيد. درحقيقت اين عيوب شما را بيش از اندازه ياد چيزهايی می اندازد که نتوانسته‌ايد از خودتان جدا کنيد. اين انعکاسی از خود شماست که دوستش داريد.


راه حل :

بنابراين همان طورکه گفته شد تنها راه حل موجود برای اينکه بی دغدغه دوست داشته باشيد اين است که ياد بگيريم خودمان را به خوبی بشناسيم و از صميم قلب دوست بداريم. هوش عاطفی پيشنهاد می کند به منظور جهت يابی مسير عاشقانه ای که آرزويش را داريم از خود در مورد خاطرات گذشته و شخصيت عاشقانه مان سؤالاتی بپرسيم و به سوی عشق های اتفاقی که در مسيرمان قرار می گيرند و گاهی ما را جايی بسيار دورتر از جايی که می خواستيم برويم می کشانند سرگردان نشويم.
 
تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ

5 راه شناخت کامل نامزدتان

 

 

5 راه شناخت کامل نامزدتان
در ادامه بحث طراحی سوالات خواستگاری به مسائلی می رسیم که باید بیشتر به آن ها دقت کنید و با طرح سوالات مختلف به واکاوی آن ها بپردازید، در این شماره به ۵ راه شناخت و گزینش همسر اشاره می کنیم

1 - فرآیند زندگی فرد را مرور کنید
بسیار مهم است که در جلسات خواستگاری تنها به آخرین اخبار زندگی فرد مقابل بسنده نکنید. در مواردی فردی که شما را پسندیده است، ممکن است تحت تأثیر هیجانات و احساسات عاشقانه و دوست داشتن، تغییراتی در خود احساس کند که با دیدگاه شما همسو است، اما این یک امر پایدار نیست. بنابراین شما باید از ویژگی های ثابت شخصیت فرد آگاهی پیدا کنید که بخشی از آن در گفت و گوهای دو نفره مشخص می شود و بخشی در تحقیقاتی که باید انجام دهید. از فرد بخواهید خودش را توصیف کند. از زبان خودش ویژگی هایش را بشنوید و در تحقیقات بعدی در پی این باشید که صحت ادعای او را کشف کنید. دکتر «محسن ایمانی» در کتاب «شیوه های شناخت و گزینش همسر» برای تناسب میان ادعا و عمل طرفین به جوانان توصیه می کند که این امر را جدی بگیرند و به آن توجه کنند؛ برای مثال از کسی که خود را فردی هنرمند یا نویسنده، شاعر یا خوشنویس و ... معرفی می کند بخواهید نمونه اثرش را به شما نشان دهد.
2 - از فن سؤال معکوس، هوشمندانه استفاده کنید
دکتر ایمانی در تبیین شیوه های گزینش همسر این شیوه را با مثال زیر مطرح می کند؛ اگر شما فردی اجتماعی هستید و دوست دارید همسرتان نیز اجتماعی باشد، بهتر است سؤال خود را این گونه مطرح کنید: "اگر همسر شما اجتماعی نباشد، خیلی ناراحت می شوید یا برایتان مهم است؟" و در این شرایط پاسخ فرد احتمالا به واقعیت نزدیک است.
3 - دوستان فرد، منبع اطلاعاتی ارزشمندی هستند
فراموش نکنید از او بخواهید دوستانش را به شما معرفی کند. هر کسی با افرادی دوستی می کند که به آن ها شبیه است و از سوی دیگر دوستان تأثیر زیادی بر شخصیت فرد می گذارند؛ بر این اساس شناخت دوستان طرف مقابل، اطلاعات خوبی در اختیار شمامی گذارد.
4 - ویژگی های شخصیتی را ارزیابی کنید
روحیات طرف مقابل را هم مستقیما از خود او بپرسید و هم در اطلاعاتی که از او به دست می آورید واکاوی کنید.
برخی ویژگی ها برای تشکیل زندگی مشترک اهمیت زیادی دارد در حالی که برخی دیگر تنها به این بستگی دارد که خود شما چه روحیه ای دارید. به عنوان مثال: ازدواج با کسی که اهل گذشت نیست در زندگی مشترک می تواند خیلی مشکل ساز باشد، اما این که کسی معتقد باشد که در مهمانی نباید چند نوع غذا پخت، آسیبی به اصل زندگی مشترک نمی زند!
5 - به قضاوت چشم هایتان اعتماد نکنید
امکاناتی را که در جلسه خواستگاری به چشمتان می آید چه از طرف دختر و چه از طرف پسر مبنای تصمیم گیری و قضاوت قرار ندهید. مثلا این که داماد با دسته گل یا خودرویی گران قیمت به خواستگاری آمد و یا همراهان او از لباس های بسیار شیکی برخوردار بودند، اگر چه در صورت واقعی بودن معرف ویژگی های اقتصادی طرف مقابل است، اما دلیل نمی شود که شما دست از بررسی بردارید، کم نبوده اند کسانی که با آراستگی های ظاهری در جلسات خواستگاری خانواده های بسیاری را فریفته اند. در شماره های بعد به موضوع «تحقیقات» بیشتر می پردازیم.گردآوری : گروه سبک

20 قدم اساسی در ازدواج اینترنتی (قابل توجه دختر خانم ها)
20 قدم اساسی در ازدواج اینترنتی (قابل توجه دختر خانم ها)
اين پیشنهادات صرفا جهت ازدواج اينترنتی ارئه می گردد و دوستيابی از اين طريق ( به علت مراعات نشدن بندهايی از اين فرايند) عوارض ناخواسته ای را به همراه خواهد داشت . (در واقع هر گردی گردو نيست):


قدمهای ذیل به ترتیب برای خانمهایی كه قصد ازداوج از طریق اینترنت را دارند توصیه می گردد.


1 – با خودتان صادق باشید و انگیزه شما صرفا كسب اطلاعات عمیق در مورد همسر آینده اتان باشد ؛ نه سرگرمی

2 – زیاد  اطلاعات بگیرید –  كم اطلاعات بدهید.
با آی دی پسرانه بین نویسندگان وبلاگها و اتاق های گفتگو و ... رفته و  فرد مورد نظر را گزینش نمائید.( در این مرحله جنیست خود را روشن نكرده ، تا مشخص نمائید كه ؛ قادر به ایجاد و ادامه  ارتباط ، با فرد مورد نظر خود از طریق افكارتان هستید نه جنیسیت خود ) .
 به عنوان یك دوست اینترنتی ( بدون توجه به جنسیت ) اطلاعاتی را در مورد وی كسب كنید. سن ؟ جنس ؟ تحصیللات ؟ محل سكونت ؟ رشته تحصیلی؟ شغل ؟ هدفش از چت كردن با با شما ؟ هدفش از ایجاد سایت و وبلاگ شخصی؟ فرهنگ و نژاد ؛ مذهب ؟ سرگرمی ها، نظرات سیاسی، متاهل یا مجرد بودن؟ تعداد افراد خانواده ؟  شغل پدر ؟ شغل مادر؟ وضعیت مالی؟ تحصیلات افراد خانواده و برادران و خواهران؟ توضیح در مورد تخصص و شغلش با سئوال از جزئیات آن ؟ موسیقی دلخواهش؟ میزان و ساعاتی كه كه به اینترنت وصل هست؟ و خلاصه هر آنچه كه به نظرتان برای آشنایی اولیه مفید است؟
سعی كنید در این مرحله اطلاعات كمی از خودتان بدهید یا بسیار خلاصه باشد. برای قدمهای بعدی لازم است كه او از شما كمتر بداند. البته  برای تحكیم ارتباط  لازمست كه مقداری اطلاعات عام از خودتان بدهید مثل تعداد خانوار ، سن ، رشته تحصیلی، مدرك ، تفریحات مورد علاقه ؛ ولی اطلاعات خاص از جمله نام محل تحصیل ، نام واقعی خودتان ، نام محل كار،  آدرس منزل ؛ همچنین عقاید مذهبی ، سیاسی را در این مرحله عنوان ننمائید.( البته سئوال و جواب ها نباید خشك و پشت سر هم باشد تا شك طرف مقابل را بر انگیزد. بلكه با ظرافت باید مطرح شود. 
 
3 –  با روشن ساختن جنسیت خود ، سایر سرنخهای شناسایی وی را با ظرافت طلب كنید. مثل آدرس سایت های محبوبش؟، آدرس وبلاگ یا سایت شخصی اش ؟ آی دی و آدرس ایمیلش  و در صورت امكان ایمیل و آی دی دوستان مورد تائیدش؟ و از او بخواهید طی ایمیل هایی، در مورد خودش مطالب جالب و اختصاصی را بنویسد. در این مرحله می توانید نظر او را در مورد ازدواج بطور عام و ازدواج اینترنتی به طور خاص جویا شوید. سئوال باید كلی باشد و به قصد و نظر خودتان در این مورد اشاره نفرمائید.
( بدیهی است ،در هر مرحله از مراحل مذكور ؛ اگر فرد با پارامترهای دلخواه شما تطابق نداشت یا قصد ازدواج ندارد ، فرایند ازدواج اینترنتی در مورد او به اتمام می رسد.)
 
4 – به مطالعه ایمیلهای ارسالی ،  سایت ، وبلاگ و اشاراتی كه داشته است به طور عمیق می پردازید و با دید منتقدانه بررسی می كنید. ، پس از این می توانید با افكار او چالش منطقی و علمی كنید تا او بیشتر صحبت كند – كه این مطلب به شناسایی او كمك خواهد كرد.
 
5 – با آی دی های ناشناس و پسرانه با او ارتباط بگیرید و به او ایمیل بزنید و با سئوالاتی شبیه سئوالات بند 1 ، اولا درستی اطلاعات خود را چك كنید ، ثانیا در یابید آیا او با یك پسر هم به همان سرعت ارتباط می گیرد و جواب سئوالاتش را می دهد؟ ( نقش و تاثیر جنیست خود را در ایجاد و ادامه این ارتباط بررسی كنید)
 
6 -  با آی دهای ناشناس و دخترانه با او ارتباط بگیرید و به او ایمیل بزنید و با دادن اطلاعات دیگر ، و گرفتن اطلاعات از او ، مطالبش را چك كنید. در اینجا دختر دیگری باشید و نظراتی مخالف نظرات واقعی خود بدهید. آیا او همان پسر است و با همان افكار . یا چهره متفاوتی از خود ارائه می دهد. ( ثبات و واقعیت مطالب وی را بررسی كنید).
 
7 – با یك آی دی ناشناخته دیگر؛  سكس طلبی او را چك كنید؛ از او آدرس چنین سایت هایی را بخواهید یا با ارسال مطالب مسخره و عكسهایی با این مضامین واكنش او را در این رابطه بسنجید. همچنین سن خود را سنی اعلام كنید كه خارج از وقت ازدواج است ( مثلا 10 تا 14 سال) و با او حرفهای صمیمانه و عاشقانه بگوئید و از او قرار ملاقات حضوری در سطح شهر، منزل خود یا منزلش بگذارید ؟ جواب مثبت او به این قرار می تواند ، او را در این مرحله ، رد كند.
 
8 – با دو آی دی دخترانه در دو وقت متفاوت با او تماسی صمیمانه و گرم بگیرید و در هر مورد از خود اطلاعات تقریبا متناقض و متضاد بدهید و نظرش را جداگانه در مورد خودش و خودتان جویا شوید؟ آیا او به رنگ هر دختری در می آید. با آن آی دی های دخترانه و ناشناس بخواهید ، كه شما دوست دختر او باشید. پس از آن در روزی دیگر با آی دی اصلی خود از او تلویحا سئوال كنید كه آیا او دوست دختری هم دارد. و اگر دارد چه وقت و چگونه آشنا شده است؟ این می تواند میزان راستگویی یا دروغگویی او را تا حدی روشن نماید.

9 – گاهی از چیزهایی كه بدتان می آید برای او به خوبی یاد كنید و تعریف كنید و به عكس از چیزهایی خوشتان می آید به بدی یاد نمائید
 ، و نظر او را بطور غیر محسوس در رابطه با نظراتتان جویا شوید. تا واكنش واقعی فرد را چك كنید. ( تا مطمئن شوید او نقش بازی نمی كند و نظرات قطعی خود را ابراز كرده است)
 
10 – كم كم اطلاعات خاص از او بخواهید. نام ، نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد ، نام پدر ، آدرس منزل ، شماره تلفن محل تحصیل ،كار ، منزل ،  و...، را از او بخواهید و در اینترنت مشخصات او را جستجو كنید. همچنین صحت مشخصات او را بررسی نمائید. 
 
11 – سعی كنید به غیر از خودتان حداقل یك نفرد دیگر كه دارای تجربه و علم لازم در این مورد است ، از رابطه شما با خبر باشد و مشخصات بند 8 را پس از بررسی صحت آن ، به فرد امین خود بدهید( اشخاص پیشنهادی : پدر ؛ مادر؛ خواهر یا برادر بزرگتر، معلم ؛ مشاور خانواده و ازدواج)
 
12 – به احساسهایش ، افكارش ، و رفتارش در خلال صحبت ها توجه نموده و به صورت جزئی و با مثال در رابطه با زندگیش سئوال نمائید. و واكنش ها و سخنانش را با تمام صحبت ها و نوشته های قبلی او كه در آی دی ها متفاوت شما ، به شما گفته است  جمعبندی و آنالیز نمائید.
همچنین در مورد پروفایلش سئوالاتی بكنید. چرا تكمیل نكردید؟ چرا این آی دی را انتخاب كردید؟ چرا عكس واقعی خود را در آن نگذاشته اید؟ چرا به سرگرمی های خاصی علاقه دارید؟....
 
13– صحبت ازدواج را جدی تر مطرح كنید. و نظرش را در مورد خود جویا شوید. آیا او می تواند به شما اعتماد كند؟ آیا او به ازدواج با شما می اندیشد. آیا او می تواند رسما جهت خواستگاری شما اقدام نماید.( یك سئوال در اینجا می تواند مطرح شود آیا او  دوست دارد كه با شما ازدواج كند یا در حال حاضر شما را  فقط به عنوان دوست انتخاب كرده است ؟– اگر قصد ازدواج را با شما ندارد یا می گوید كه فعلا شرایط  ازدواج با شما را ندارد و در آینده اقدام خواهد كرد!؛  ازدواج اینترنتی شما در رابطه با او همین جا خاتمه می یابد. بدیهی است ادامه این روند به امید اینكه در آینده او به خواستگاری شما بیاید ، با شكست روبرو خواهد شد و سرخوردگی شما را به دنبال خواهد داشت.( سركه نقد به از حلوای نسیه است)
 
14 – نظر فرد را در مورد ملاقات حضوری وی با پدرتان ، برادرتان و خانواده اتان در منزل شما ، جویا شوید.( با این مسئله او را چك كنید تا چه اندازه جدی و مصمم است – در صورت مخالفت ؛ دلایل او را با سایر بهانه تراشی ها و دلیل تراشی هایی كه از او به دست آورید جمعبندی و تحلیل نمائید)
  
15 – از او در مورد فیلم هایی كه دیده ، كتابهایی كه خوانده ، ترانه هایی كه شنیده و اعتقاداتی كه دارد ، جزء به جزء بپرسید و یادداشت كنید و در مورد آنها اطلاعات بیشتری حاصل كنید و در جلسات آینده ، از بخشهایی از كتابهایی كه خوانده سئوال كنید و نظرش را در مورد آن جویا شوید.

16– با متدهای دروغ سنج ، دروغگویی او را چك كنید
 ( می توانید با یك مشاور یا روانشناس در این مورد مشورت نمائید)
 
 
17 – برای قوی كردن بینش خود در رابطه با عشق ، ازدواج و راههای آن ، حتما 3 جلد كتاب با عنوان " آیا تو آن گمشده ام هستی " را بخوانید. این كتاب از باراباس دلی آنجلیس هست. می توانید این كتاب را از انتشارات جیحون روبروی دانشگاه تهران تهیه فرمائید. برای مطالعه تكمیلی و بیشتر كتاب " عشق هرگز كافی نیست " مولف: تی آرن بك ؛ ترجمه : بداغچی را از همان انتشارات بخواهید. اضافه شدن بینش شما در ازدواج ( چه اینترنتی ، چه غیر اینترنتی) ، سوپاپ اطمینان خوبیست. همچنین معیارهای ازدواج و انتخاب همسر كه در بخش مشاوره ازدواج سایت همدردی قرار گرفته است، می تواند كمك موثری د راین زمینه  به شما بكند.
 
18– هرگز در هیچكدام از مراحل ذكر شده با او قرار ملاقات حضوری نگذارید. برای نشان دادن جدیت  شما در مورد ازدواج اینترنتی؛ اولین دیدار بهتر است به صورت رسمی و با حضور خانواده های شما صورت بگیرد.  
 
19 – مراحل فوق نباید پشت سر هم و سریع سپری شود  و به زمان نیاز دارد ( پیشنهاد: حداقل طی شش ماه) اگر تمام این مراحل با موفقیت طی شده است ،او می تواند صرفا یك خواستگار بالقوه برای شما باشد. مسئله ازدواج را به صورت  صریح و شفاف  با او بیان نمائید. و از او بخواهید در مورد ازدواج با شما فكر كرده و جواب دهد. بدیهی است در این مورد، والدین شما در جریان بوده و در صورت موافقت وی مراسم رسمی و سنتی خواستگاری شروع می شود. (‌ در اینجا تاكید روی مراسم سنتی صرفا به خاطر اینست كه ارتباط مجازی شما به ارتباط واقعی و دقیق تری تبدیل شوند و فرایند به صورت عمیق تری دنبال شود)
 
20 – طی مراحل فوق به معنای شناخت فرد مذكور نمی باشد. لذا برای انتخاب او به همسری باید شروع به بررسی و شناخت او در خارج از دنیای مجازی نمائید كه خود بحث نسبتا مفصلی هست. در این مورد اگر اطلاعات بیشتری لازم دارید می توانید به مراكز مشاوره مراجعه نمائید.
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ

دانلود / ادامه مطلب
صفحات سایت (2)