close
تبلیغات در اینترنت
روانشناسی لباس پوشیدن: چه کسانی چه می پوشند


فیلمبرداری و عکاسی

http://hamidstudio.rozblog.com/
اینـتر وب اینـتر وب
تبلیغات
تبلیغ در فان تبلیغ در فان
آخرین ارسال های انجمن
روانشناسی لباس پوشیدن: چه کسانی چه می پوشند

 

 


آیا شخصیت یک مرد را می توان از روی کفش هایش شناخت؟ البته باید گفت به این سادگی ها هم نیست. نمی توان تنها به وسیله یک مسئله از فرد شناخت به دست آورد و مثلا گفت او در زندگی، شخص موفقی است یا نه. دکتر بامگارتنر توصیه می کند که اگر می خواهید در دیگران تصویری مثبت از خود بسازید به جزئیات توجه زیادی کنید. اینکه مثلا نوع پیراهن تان با کت و کمربند هماهنگی داشته باشد. از طرف دیگر اگر خیلی اهل ریسک نیستید و به دنبال راهی مطمئن برای تاثیرگذاری روی دیگران هستید، به سراغ تیپ های کلاسیک بروید، زیرا این تیپ ها آزمون خود را در طول تاریخ پس داده اند و همیشه کسانی که چنین لباس هایی به تن می کردند، تصویر متعادلی در ذهن مخاطبانشان می نشاندند.

 

چرا تیپ کلاسیک مطمئن ترین است؟ چون هر کسی در هر سن و جنسی، لاغر یا چاق می تواند از آن استفاده کند و در عین حال تصویری از یک آدم نرمال را در ذهن دیگران می سازد.


چگونه از لباس ها به عنوان یک سلاح استفاده می کنیم؟


بیشتر مردم جهان نوع پوشش را نشان دهنده وضعیت اقتصادی و اجتماعی یک جامعه می دانند و واضح است این روزها اگر بخواهید طبقه یک نفر را مشخص کنید بیشتر از همه به لباس هایش توجه می کنید حتی می توان گفت آنچه فرد می پوشد می تواند میزان جاه طلبی، احساسات و حتی عادت های او را به خوبی نشان دهد از طرف دیگر خریدکرد ن و رفتارهای مصرف گرایانه بیشتر اوقات نشانه ای از انگیزه های درونی است و احساسات، تجارب و فرهنگ فرد را نشان می دهد.


چه لباسی را نباید بپوشید؟


اگر بخواهیم حقیقت را بگوییم هیچ لباسی نیست که بتوان گفت با پوشیدن آن فرد ظاهری ناموفق پیدا می کند، یعنی نمی توان با قطعیت گفت فلان لباس اصلا خوب نیست. این امر کاملا نسبی است و به فرد بستگی دارد. بدترین لباس، لباسی است که شخصیت شما را زیر خود پنهان کند؛ لباسی که بدون توجه به اندام، موقعیت و سن شما انتخاب شده باشد.


لباس ها به شما می گویند چه کنید


اخیرا پژوهشی در دانشگاه نورث وسترن انجام شده که بیشتر روی مفهوم و ادراکی است که از نوع پوشش به دست می آید. پژوهشگران این تحقیق گزارش خود را براساس تاثیرات لباس ها بر خود فرد پوشنده تنظیم کرده اند و اینکه لباس های هر فرد چه تاثیرات روانی ای روی خودش دارد. به عبارتی این پژوهشگران می خواهند بگویند لباس ها به شما می گویند چه کنید و علاوه بر اینها احساساتی را هم درون تان شکل می دهند. در این تحقیق تعدادی روپوش سفید استاندارد به داوطلبان دادند؛ به گروهی گفتند که این روپوش پزشکی است و به گروهی دیگر گفتند روپوش نقاشان ساختمان است. آن دسته از داوطلبان که فکر می کردند روپوش پزشکی به تن دارند در رفتار و کردارشان دقت عمل بیشتری نشان می دادند و سعی می کردند رفتارشان حساب شده تر باشد.در حالی که افراد گروه دیگر اینگونه نبودند.


اگر هیچ وقت لباس دور نمی اندازید...


اگر هیچگاه هیچ یک از لباس هایتان را دور نمی اندازید و تکه تکه لباس های قدیمی خود را با وسواس حفظ می کنید، جزو افرادی هستید که به گذشته خود چنگ می اندازید و سعی در حفظ آن دارید و نسبت به وسایل تان وابستگی عاطفی دارید و به عبارتی چنین وسایلی برایتان ارزش احساسی دارند. اگر می خواهید کمدتان شلوغ و پرآشوب نباشد باید یک قانون طلایی را به خاطر بسپارید:۲ تا از هر ۳ وسیله و لباسی را که دیگر نیاز ندارید دور بیندازید. حالا این وسیله یا لباس می تواند کوچک باشد یا بزرگ، سالم یا پاره و آسیب دیده باشد.


با لباستان به خودتان پیام دهید


به طور علمی اثبات شده لباسی که بر تن می کنید فهم خاصی را درونتان شکل می دهد به همین دلیل پژوهشگران می گویند نباید آنگونه که احساس می کنید لباس بپوشید بلکه بهتر است آن جور که دوست دارید احساس کنید لباس بپوشید، مثلا اگر دوست دارید احساس قدرت کنید، ببینید کدام لباس ها به شما احساس قدرت می دهند یا اگر می خواهید خود را بی نیاز از همه چیز ببینید، لباس هایی را انتخاب کنید که همین احساس را در شما به وجود می آورند. درست است که لباس ها پیام هایتان را به دیگران می دهند ولی بیشتر از همه لباس تن تان به خود شما پیام می دهند.


اگر لباس های نامناسب با سن تان می پوشید لباس تان مناسب نیست


مثلا خیلی جوان تر از سن تان می پوشید یا خیلی پیرتر. اگر لباس های جوان ترها را می پوشید احتمالا از درون خودتان را جوان تر از آنچه واقعا هستید، می دانید و با طرز لباس پوشیدن تان می خواهید این سن را به دیگران القا کنید و به همه نشان دهید که شما جوان تر از تصور آنها هستید و اگر لباس هایی مناسب مسن ترها را می پوشید یعنی احساس بزرگ تری می کنید. باید پوشش تان را براساس هدف هایتان تعیین کنید(مثل اینکه قصد ملاقات با یک فرد مهم را دارید یا می خواهید به سفر خارج از کشور بروید) درست است که سن مهم است ولی تفکرات شما اهمیت بیشتری دارد.


اگر همیشه لباس کار می پوشید...


همیشه لباس هایی را می پوشید که درمحل کار بر تن دارید، در واقع لباس محل کار با لباس مهمانی هایتان هیچ فرقی ندارد. بیشتر شخصیت تان را با توجه به شغلی که دارید می شناسید و تمام داشته ها و موفقیت هایتان را با توجه به موفقیت های شغلی و کاری خود تعریف می کنید، شما همان شغل تان هستید. استعدادهای دیگری جز استعدادهای شغلی تان نیز دارید و تمام شخصیت شما در شغل تان خلاصه نمی شود مثلا اینکه می توانید هنرمند خوبی هم باشید یا اینکه مهمانی های خوبی می دهید یا سلیقه خوبی دارید.


اگر همیشه دنبال رنگ های خاکستری و مشکی هستید...


اگر تنها دوست دارید لباس هایی با رنگ خنثی (خاکستری، مشکی، سفید و...) بپوشید و چندان به جزئیات توجه نمی کنید و کم پیش می آید روی لباس ها، از وسایل جانبی چون کمربند و گل سینه استفاده کنید، جزو کسانی هستید که به شدت به عادت هایتان چسبیده اید و به لحاظ روانشناسی چندان اهل تنوع نیستید و برایتان سخت است که در خود تغییری به وجود بیاورید، در واقع چیزی که شما را به وحشت می اندازد جلب توجه است. کمی تغییر در زندگی می تواند بیشتر از آنکه فکرش را بکنید، زندگی تان را بهتر کند؛ می توانید از چیزهای خیلی کوچک شروع کنید که کمی در روند زندگی تغییر ایجاد کند مثلا طی یک راه متفاوت تا سرکار یا یک گل سینه یا وسیله کوچک برای ایجاد تنوع در لباس یا کمی هیجان برای ذهنتان مهیا می کند.(نسل فردا)

 

 
 

گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی پرشین پرشیا

Do you recognize the character of a man can be the shoes? It must be said, is not so easily. Can not be achieved only by a matter of knowing the person and say he was in life, a person is successful or not. Bamgartnr doctor recommends that you create in others a positive image of their great attention to detail. The example of your shirt, jacket and belt should match., a moderate image in the minds of the audience sat.

 

Why do classical type is the most reliable? Because anyone of any age, sex, overweight or underweight can use it while others will keep in mind the image of a normal person.


How we use clothing as a weapon?


ambitions, emotions and even her habits and behaviors as well as to show the other side of the Khrydkrd objective is often a sign of inner motivations, feelings, experiences and cultures into one show.


What not to wear a dress?


If truth be told, we do not have any clothes look the person wearing it will fail, it can be said with certainty that, clothing is not good. It is quite relative and depends on the individual. Worst clothes that will hide under your character, dress, regardless of body position and age you have chosen.


What do you say clothes


Northwestern University recently conducted research on the cognitive concept of the kind of coverage that can be achieved. Participants in this study were the standard white gown, the group said the medical uniforms painters overalls and the other group said the building.


If you do not ever throw away clothes ...


In other words, these items have sentimental value to you. Now, the dress can be small or large, intact or torn and damaged.


Leave a message with your dress yourself

If you wear your old clothes suitable for your clothes do not fit


For example, much younger or much older than your age would wear.If you wear clothes that fit the older you get the feel larger.


If you always wear work clothes ...


Always wear clothes that you wear at work, in fact, work wear clothing, your party is no different.


If you're always looking gray and black ...


If you just love clothes with neutral colors (gray, black, white, etc) and do not wear too little attention to detail takes on clothing, accessories such as belts and Buckles use among those Are you desperately cling to your habits and psychology are so diverse and difficult from which to bring your own, the thing that frightens you attention.Create variety in clothing or provides a little excitement to your mind. (Generation Next) 

 


مطالب مرتبط
ارسال نظر در " روانشناسی لباس پوشیدن: چه کسانی چه می پوشند "

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی