close
تبلیغات در اینترنت
آموزش فیلمبرداری عروسی


فیلمبرداری و عکاسی

http://hamidstudio.rozblog.com/
اینـتر وب اینـتر وب
تبلیغات
تبلیغ در فان تبلیغ در فان
آخرین ارسال های انجمن
آموزش فیلمبرداری عروسی

امروزه ساخت کلیپ های آشنایی ، یا استفاده از وسایلی مانند مینی کرین یا استدی کم و استفاده از جلوه های ویژه در مونتاژ و به کار گیری لنز ها و فیلتر های متنوع و حتی تصاویر 3D   رونق گرفته (حتی هلی شات و تصویر برداری زیر آب هم بعضا استفاده می شه ) تصویر برداری مجالس به علاوه نیاز به دانستن نکات  و آموزش های تصویر برداری مستلزم داشتن مهارت های خاص این کار ،تجربه ، روابط عمومی قوی و خلاقیت است .عده ای از همکاران اعتقاد دارند تصویر بردار مجالس کارگردان ،صدا بردار،نور پرداز، فیلم نامه نویس و... نیز هست که من به شدت با آن مخالفم چون هر کدام از این شاخه نیاز به  سالها کسب مهارت دارد و این دیدگاه تنها به دلیل نداشتن اطلاعات از گستردگی فنی سایر شاخه های فیلم سازی ذکر می شود . تصویر بردار مجالس کافیست در حد نیاز چند نکته ای را از سایر شاخه ها حفظ کنند و این به معنای ورود شما به هیچ شاخه دیگری نیست! تقریبا تمام کسانی که قصد وارد شدن به این شغل را دارند این سوال را مطرح میکنند که روال کار چگونه است و از چه صحنه هایی تصویر گرفته میشود و کسانی هم که مشغول این حرفه هستند همواره به دنبال جوابی برای بهتر شدن ایده های تصویر سازی هستند .که جواب این سوال ها همان اصل خلاقیت است .

ابتدا برای کسانی که قصد ورود به دنیای تصویر برداری مجالس را دارند مختصرا مراحل کار را توضیح می دهم (ما در این مراسم فقط دوربین داریم) . 

کار از لحظه تحویل گرفتن دوربین و تجهیزات آغاز میشود . تست رکورد صدا و تصویر، چک کردن باتری ،تمیزی لنز، مطما شدن از وجود لوازم مثل شارژر و سه پایه و نوار ... و یاد داشت کردن اولین مسیر (احتمالا گل فروشی) و شماره های ضروری (مثل شماره داماد که حتما در دفتر موجود است).

به یاد داشته باشید شما زمانی برای خراب کاری و جا گذاشتن وسائل ندارید و حتما این مراحل را انجام دهید و از نگاه های همکاران  با تجربه تر نترسید.

1-گلفروشی:معمولا کار از گلفروشی آغاز می شود بعضی ترجیح می دهند کار را از خانه یا آرایشگاه داماد شروع کنند که خیلی مرسوم نیست.معمولا روال کار به اینصورت است که داماد از کنار ماشین به داخل گلفروشی می رود دسته گل را تحویل می گیرد .از گلفروشی خارج می شود داخل ماشین می شود و حرکت می کند. به خاطر کوچک بودن فضای گلفروشی دوربین دوم می تواند از پشت صحنه تصویر بگیرد معولا چند پلان طنز هم داخل گلفروشی گرفته می شود .(من بعضی مواقع اگر عروس زود حاضر بود  ابتدا به آرایشگاه می روم و با عروس و داماد دسته گل را از گلفروشی تحویل می گیریم که پلان های جالبی می شه ضبط کرد و جدید تر هست)

2:مسیر اول :که از گلفروشی به آرایشگاه را شامل می شود  حدود 3 دقیقه مفید نیاز است که ترجیحا شما 6 تا 7 دقیقه تصویر راش به مونتاژ کار بدهید که سعادت دنیا و آخرت نصیبتان گردد.نصف تصاویر از داخل ماشین است . نصف دیگر هم از نمای بیرون ،آخرین تصویر هم رسیدن و توقف ماشین عروس جلوی آرایشگاه است .اتوبان های خلوت و امن و خیابان های خلوت بهترین جا ها برای تصویر برداری است .حتما اگر از پنجره ماشین خارج میشود  خواهشا خواهشا بیش از هر چیز مواظب ترافیک و نصف شدن خودتان(زبونم لال) باشید.

3: آرایشگاه: شامل پیاده شدن داماد ،رفتن جلو در آرایشگاه ،بیرون آمدن عروس ،خوش و بش جلو در، و سوار شدن و حرکت ماشین است اگر پرسنل آرایشگاه همکاری کرد چند پلان هم همکار خانم از داخل ارایشگاه ثبت می کند.

>4: مسیر دوم: مثل مسیر اول است فقط عروس هم توی ماشینه و یکم فضا خوشحال تره !

5:باغ :که در نیمه دوم سال بهتره قبل از اتلیه برنامه ریزی بشه ، در مورد باغ فعلا توضیح نمیدم چون بعدا خیلی باهاش کار داریم.

>6-آتلیه: ورود عروس داماد به آتلیه و باغ نیاز نیست تصویر برداری شود  ولی اگرتصویر گرفتید در پشت صحنه استفاده میشود

در آتلیه فقط کافیست از هر فون و دکور چند پلان ضبط کنید .که هم به صورت پشت صحنه است یعنی عکاس و ابزار نور و غیره در کادر دیده می شود هم به صورت نمای بسته از عروس و داماد که در کلیپ سازی استفاده میشود .(من خودم تصاویر اتله را جدی می گیرم و برنامه های خاصی برای آن دارم. چون استفاده زیادی در مونتاژ آز آن می کنم). موقع عکاسی در باغ هم همین تصاویر نیاز است فقط سعی کنید بیشتر تصاویر بسته بگیرید تا پشت صحنه !

7-ورود به تالار:رسیدن ماشین ،پیاده شدن عروس و داماد، و ورود به تالار، و تابلو تالار،همین 

8 - عقد:ابتدا از جزئیات سفره نماهای مختلفی بگیرید تا عروس و داماد هم در این فرصت  با اقوام خوش و بش کنند.سپس ورود عروس و داماد با هم ،روشن کردن شمع ها ،نشستن در جایگاه، صحبت کردن،نما هایی است که در مونتاژ فیلم به آن نیاز داریم. دست آخر هم خطبه عقد و بله گفتن عروس و داماد ،عسل و حلقه ،و کادو های سر عقد، در زمان خواندن خطبه به هیچ وجه کات نکنید از قبل صدا را چک کنید اگر صدای خوبی ندارد نزدیک به عاقد بایستید یا دوربین دوم را کنار عاقد قرار دهید مدت باقیمانده نوار و باتری را هم چک کنید  در ضبط دو دوربینه همزمان با هم  پلان ها را تمام کنید یک دوربین نمای باز و یک دوربین جزییات را در نما های بسته تر ضبط می کند.

8-ورود عروس و داماد  به سالن:اگر عروسی در تالار باشد فیلم بردار خانم زحمتش را میکشد که شامل ورود دو گل سر سبد مجلس امشب ! به سالن و خوشامد گویی و تشکر از همه مهمان ها است .از قبل با عروس داماد هماهنگ کنید رو بوسی نکنند ،اهسته حرکت کنند ،مسیرشان را مرتب تغییر ندهند ،و از هم جدا نشوند در آخر هر دو در جایگاهشان می نشینند و معمولا پس از چند رقص مهمان ها ،عروس و داماد با هم می رقصند که بهتر است تنها باشند. بیش از 30   دقیقه رقص از مهمان ها خسته کننده میشود .بهتر است جوری برنامه ریزی کنید که نه احساس شود کم کاری می کنید نه از ابتدا تا اتنهای مراسم را ضبط کنید.همچنین برداشت از تک تک چهره های مهمان ها ،مراسم برش کیک، نشان دادن عکس سر مجلس، و رسوم محلی هم ضبط کنید.

9- سالن مردانه:بهتر است قبل از ورود داماد تصویری گرفته نشود مگر اینکه مراسم خاصی باشد یا تعداد زیادی از مهمان ها مشغول هنر نمایی باشند ،بعضی همکاران چهره مهمان ها را قبل از ورود داماد ضبط می کنند که من موافق آن نیستم.هنگام ورود، پدر عروس و پدر داماد جلو در هستند و 2 ساقدوش داماد را همراهی میکنند باز هم روبوسی ممنوع !حتی ترجیحا داماد دست هم ندهد پس از گذشتن داماد از چند مسیر منظم و خوشامد گویی به همه مهمان ها همراه ساقدوش ها در جایگاه می نشیند. و مثل سالن خانم ها ترجیحا 30 دقیقه رقص مهمان ها همراه با رقص داماد و  صحبت های بزرگتر ها و مراسمی که معمولا مجری و خواننده اجرا می کند را ضبط کنید  ،در اخر زمانی که برنامه ی خواننده تمام می شود تا زمان سرو شام فرصت مناسبی دارید چهره مهمان ها را ثبت کنید (البته اگر شام سلف سرویس باشد ممکن است این زمان را نداشته باشید ) موقع رقص چنان چه تعداد رقاصین! کم بودند  می توانید روی دست فیلم بگیرید و در زمان شلوغ شدن جایگاه رقص ،از لبه سکو یا روی یکی از صندلی ها تصویر بگیرید (حتما روکش صندلی را عقب بزنید )چنان چه پرسنل محترم تالار به شما اعتراض کرد می توانید از روی صندلی با یک لگد آرام از خودتان دورش کنید . این را جدی گفتم ،شما کارتان را باید انجام دهید و هر زمان کسی (حتی خانواده عروس و داماد)مانع کار شما شد اجازه دارید قاطعانه برخورد کنید سعی کنید 99% مواقع احترام را رعایت کنید اما از آن 1 درصد هم قافل نشوید شما هر روز با حدود 500 نفر سر و کار دارید و همه مثل هم نیستند باید روابط عمومی قوی و قاطییت داشته باشید تا بتوانید مراسم را کنترل کنید (البته آخر شب از آن پرسنل هم عذر خواهی کنید چون ممکن است گذرتان باز هم با آن تالار بیافتد  )

در آخر میز شام و نمای کلی از شام خوردن مهمان ها هم ضبط کنید و شام خوردن عروس داماد هم جدا ضبط می شود .معمولا میشود هنگام شام خوردن عروس و داماد با دوربین خداحافظی کنند و کار تمام شود ، اما  میتوانید خروج عروس داماد از تالار و حرکت ماشین هم ضبط کنید.

اگر بعد از تالار باز هم مراسمی باشد ثبت خروج عروس  و داما د از تالار الزامی است و دلبخواه نیست.

هنگام رفتن از تالار تا محل بعدی  سعی کنید هرگز در مسیر تصویر نگیرید اگر هم مجبور شدید، خودتان و دوربین را هرگز از پنجره ماشین بیرون نبرید.هرگز سوار شدن به خودرو مهمان ها را در یعد از تالار قبول نکنید داماد وظیفه دارد برای شما وسیله ای امن و مناسب فراهم کند .

در آخر برنامه تمام لوازم و فیلم ها را چک کنید ومطما شوید چیزی را گم نکردید .

 

آنچه خواندید خلاصه داستان فیلم برداری مجالس عروسی بود برای کسانی که می خواهند وارد این حرفه شوند 

هنر ثبت این روز به یادماندنی کاری طاقت فرساست

Today's video introduction to the construction or use of items such as mini crane or Astd low and the use of special effects in the assembly and utilization of a variety of lenses and filters , and even 3D images prosperity ( even helicopter shots and the underwater imaging there will sometimes be used ) imaging boards also need to know Tips & Tutorials imaging requires specific skills , work experience, strong public relations and creativity. many colleagues believe directors meetings vector image , audio vector,. Meetings vector image just as much need to keep a few things from the other branches , and the meaning you do not have any other branch !. the answer to this question is the essence of creativity .

For those who want to enter the world of imaging have meetings to explain the process briefly (we have cameras at the event only ).

The camera begins taking delivery of labor and equipment . Record audio and video testing , Czech batteries , cleaning lenses , accessories such as charger and tripod Mtma of existence and bar ... and remember the first track ( probably florist ) and emergency numbers ( eg, numbers that certainly Groom Office is available).

Remember, you do not have time to wreak and props fit and look you do these steps do not be afraid more experienced colleagues .

takes place. than flower exits the car is moving. Due to the small space behind the flower camera can take a picture of the inside of the flower is usually a plan of humor . ( I sometimes earlier if the bride was ready to go to the barber and the bride and groom bouquet of flower we plan to deliver a new and more interesting it will be recorded there )

2 : The first pathway involves the flower in the hair for about 3 minutes is required , preferably 6 to 7 minutes to assemble rash picture you doing that happiness is Nsybtan world and the hereafter . Halved pictures of the inside of the machine.get your traffic and one-half ( tongue dumb ) luck.

3 : Hairdressers include getting off the groom , going forward in the salon , bride comes out , good night at the front , and mount and move the car if Beauty personnel worked together several plans to record her into a beauty shop .

> 4 : Second Course : The first track is like the only bride in the car and vegetables a happy little space !

5 : Garden : who is better in the second half before atelier was programming , so I'm working in the garden, because then we 'll now explain .

> 6 - Studio : pictures of the bride and groom do not need to shop and garden at the back is used for imaging , but did Agrtsvyr

I 'm seriously Atlh images and special programs for it. because I use it a lot in the assembly ).

7 - Entering the Hall : get the car off the bride and groom , and the entry hall and the Experience Hall , this

8 - Marriage : First, take several shots of the bride and groom 's table at this time with their family and good night . Then enter the bride and groom together , light candles , sit in the dock , talking , posing that in assembling the footage we need . Finally, the sermon on marriage and yes, the bride and groom , honey and reel, and head wrap contract , read the sermon , do not cut any previously Czech voice sound good, if not close to the Party , or stand up camera with

8 - The bride and groom enter the hall : if it 's a wedding is in trouble kills her cameraman , including two goals entering the house tonight cart ! Lounge and guests are welcome and thank everyone . Already coordinated with the bride and groom do not kiss up , slow down , they do not alter their paths regularly , and not separated at the end of both the sitting position and usually couple dancing guests, the bride and groom dance together , it's better to be alone . Over 30 minutes of dance , guests are boring . Better way to plan when you do not feel low Atnhay not the first to record the event . Guests also picked up single figures , the ceremony of cutting cake Photo showing the house , and local customs record .

9 - Men's Room : It was a picture of the groom before entering unless a special event or a large number of guests will view art work , some of your fellow guests before entering the groom's face to record I agree gone. When arrival, the father of the bride and groom's parents are at the front and two groomsman accompany cheeks still prohibited under the law , even more preferably not after the law passed a few regular routes , and welcome to all the guests of honor at the place sits along .Submit your guests faces (if you are self-service may not have the time ) how much time dancing as Rqasyn ! You can take on the movie was a little crowded in dance position , the edge of the platform or on the image to get a seat ( rear seat covers , be sure to check ) that objected to get either on staff of Hall chair a gentle kicking yourself get around it . I take this seriously , you should do your job , and every time someone ( even the family of the bride and groom ) will allow you to prevent you try to deal firmly respect Obey 99 % of the time , but that 1% you are not perfect surprise for any around 500 people a day and you do not have all the same PR Qatyyt be strong and to be able to control the event ( of course, as it will the night of the personnel Apologies have a the time stop at compromised 's )

At the end of dinner guests at the dinner table , and an overview of the record and the record is separated dine bride and groom . Usually the bride and groom during dinner and said goodbye to the camera work , but the bride and groom can leave the hall and move the machine to record.

Again, it 's the bride and Dama de the Hall -out event is mandatory and not arbitrary .

provide a safe and appropriate .

Finally, all the parts and get the videos Vmtma Czech 're not missing anything .

 

What you read synopsis wedding was filmed for those who want to enter careers

The art of recording memorable day of hard work behind...


ارسال نظر در " آموزش فیلمبرداری عروسی "

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی